Reçeteler Android uygulamamız tıp öğrencileri ve yeni mezun hekimler için başlıca bir kaynak.

Uygulamamız hastalıkların tanı ve tedavisine ait en güncel bilgileri size sunuyor.

Uygulamamız 48 adet acil, 62 adet poliklinik reçetesi içeriyor. Bu reçeteler, görev yaparken en çok karşılaşacağınız hastalıklara ait.

Ayrıca bu uygulamada reçetelerde ilaçlar farmakolojik isimleri yani etken maddeleri ile veriliyor, ardından da o etken maddede piyasada üretilen tüm ilaçlar karşınıza çıkıyor. Örnek vermek gerekirse, peptik ülser hastalığına ait reçetede bulunan Lansoprazol etken maddesini içeren piyasadaki 22 farklı ilacın hepsine aynı anda ulaşabiliyorsunuz.

Arama özelliği sayesinde bulmak istediğiniz hastalığa kolayca ulaşabiliyorsunuz.

İlaç Dozları bölümü sayesinde tüm ilaçların dozlarına ulaşabilir ve tüm kilo ve yaşlarda hastaya ne kadar dozda ilaç vermeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Tüm İlaçlar isimli oluşturduğumuz bir diğer bölümde ise uygulamada yer alan 116 adet etken maddenin tamamı alfabetik olarak sıralanıyor, bunun faydası ise aradığınız bir ilacı hemen bulabilecek olmanız.

Bir başka önemli özellik ise her reçetede sizleri yönlendirecek bilgilerin olması. Bu bilgiler, hastaya ne gibi sorular sormanız, tanıda ve muayenede nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda size ipuçları veriyor.

Uygulamamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir