Yazar ve editör Nur Horus’un sizler için hazırlamış olduğu bu 10 mükemmel kitabı şiddetle okumanızı tavsiye ederim.

Virginia Woolf – Kendine Ait Bir Oda = Özellikle kadın okuyucuların bu kitabı okumasını ısrarla tavsiye ederim. Kadınların her şey gibi edebiyatta da önemli bir yeri olduğunu vurgulayıp özbenliği ve özgüveni kuvvetlendiriyor.

Hakan Günday – Azil = Kurgu konusunda okuyucuyu doyuran bir kitabıdır Günday’ın.

Hayrettin Orhanoğlu – Dullar Sokağı = Modern edebiyat içerisinde sağlam kalemi ve ilginç kurgularıyla yerini almıştır çok bilinmemesine rağmen ısrarla okunmasını tavsiye ederim.

Maeve Binchy – İtalyanca Aşk Başkadır = Binchy’nin olayları anlatırken kullandığı üslubu okuyucularına eminim çok şey katacaktır. The New York Time’s Bestseller’den uzun yıllar düşmeyen bir yazar kendisi. Ağır bi kitap değil, dili çok yalın ve kurgusu okurken insanı çok keyiflendiren bir kitap.

Richard Bach – Martı = Özellikle yüksek duvarlı elalem ne der hapishanesi mahkumlarına tavsiye ederim. İnsanın inandığı şeyin peşinden giderken inandığı şey haline dönüşmesini muazzam anlatan kitaplardan biridir Martı.

Nikolay Vasilyeviç Gogol – Palto = Palto ile asıl Rus Toplumunu kasteden Gogol ve kendisinden sonra gele yazarlara ‘‘Hepimiz Gogol PALTO’sundan çıktık’’ dedirtecek kadar iyi bir hikaye tekniğine sahip…

Melih Cevdet Anday – Açıklığa Doğru = Yazdığı şiirlerin başarısını deneme ve romanlarında da gösteren eder yazarlardan biridir Anday. Bu türlerin hepsini okumayı seven ve hatta yazmayı düşünenlere ilk tavsiyemdir kendisi.

Furuğ Ferruhzad – Yeryüzü Ayetleri = Kederli bir İran şairi olmasına rağmen yazdıklarıyla insanı boğmaz. Bütün yaraları aşktandır. Ses, söz e düşüncelerin birbirinden ayrı olmadığını söyler.

Laura Esquivel – Acı Çikolata = Keyifli aşk öykülerinin, entrikaların, kocakarı ilaçlarının, sarsıcı acıların yemek pişirilerek anlatıldığı çok hoş bir kitaptır. Sevgili İclal Aydın’ın tavsiye üzerine okumuştum. Bende gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Kaan İnce – Gizdüşüm = Bu kitabı özellikle şiir yazarken nasıl bir üslup kullanması gerektiği konusuna kararsız olanlar için tavsiye ediyorum. Kaan İnce, ince ruhuyla öyle şiirler yazmış ki anlatmakla okumakla bitmez. ‘‘Adımdan çıkardım bir ‘a’yı gözlerimde gezer geriye kalan…’’ unutulmaz dizelerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir