Dr. Enes Başak’ın telif hakkı almadan yayınladığı kitapları aşağıdaki yer almaktadır. Tüm kitaplara yayınevi sayfasından ulaşabilirsiniz: www.shopier.com/ikidostyayinlari

Evdeki Doktor 1

Bu kitapta, çeşitli hastalıkların ve şikâyetlerin evde hazırlanabilecek kürler ve doğal yöntemlerle tedavileri anlatılmaktadır. Geleneksel tıp olarak da adlandırılan bu yöntemler ile artık herkesin evinde bir doktor olacak!

Bu Kitapta Yer Alan Konular:

Diş Apsesi Göz Arpacığı Sinüzit
Alerjik Rinit İstenmeyen Yüz Kılları Ayak Bileği Burkulması
Doğal Antibiyotikler Topuk Dikeni Bebeklerde Diş Çıkarma
Arı Sokması Hıçkırık Rahatsızlığı
Yatak Yaraları Bağırsak Solucanları Vajinal Pamukçuk
Bebeklerde Soğuk Algınlığı ve Öksürük Bit Siğiller
Bebeklerde Kabızlık Yol Tutması Kırışıklıklar
Topukta Çatlak Burun Tıkanıklığı B12 Vitamini Eksikliği Belirtileri
Kepek Ağızda Pamukçuk Ciltte Beyaz Lekeler
Bebek Bezi İsiliği Duruş İyileştirme İpuçları Güneş Yanığı
İshal Doğal Yollardan Sigarayı Bırakma Kıvırcık Saç
Kulak Akıntısı Uyuz  

Kitabı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Hekimliğe İlk Adım

Tıp öğrencileri ve hekimler için hazırlamış olduğumuz Hekimliğe İlk Adım kitabımız birçok konuda rehber olma özelliği taşıyor. Amacımız, hekim adaylarına meslekte karşılaşabilecekleri en önemli konularda bilgi sunmak, onları mesleğe hazırlamak. Başucu kitabı olarak kullanabileceğiniz bu eserle mesleğe dair sorularınıza yanıt bulacak ve daha donanımlı olarak göreve başlayabileceksiniz.

Kitabı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Hastanede Bir Gariplik Var

Hastaneler… Hayatta en değerli varlığımız sağlığımız adına müracaat ettiğimiz ve sıhhat bulmak adına kovalamacılarımızın sürüp gittiği meskenler. Hastalık özünde komik değildir ama biz yaptığımız davranışlarla her yeri olduğu gibi hastaneleri de komiklik ve sıra dışılıkların yeri haline getirebiliriz. Her gün sadece 1 hastaneye yüzlerce insan başvurmakta ve bu insanların her biri ayrı bir dünya olarak bulunduğu konum gereği farklı davranışlar sergileyebilmekte. Konum ve zaman gereği normal hayatının dışında bir dönemde olduğu için birçok insan farkında bile olmadan birçok gariplikler sergileyebilmekte.

Kitabımız işte bu anıların bir ürünü olarak meydana geldi. Türkiye’nin hemen her kesiminden hekimler kendi yaşamış oldukları garip, komik ve sıra dışı anıları göndererek kitaba katkıda bulundu. Ve böylece hastanelerdeki davranışların Türkiye genelinde bir sentezi ortaya çıktı. Bir yandan Hakkâri’den bir hekimin bir yandan ise İstanbul’dan bir hemşirenin anıları bir araya gelerek bu alanda bir kaynaşma sağlandı. Garipliklerin Türkiye’nin hemen her yerinde cereyan ettiğini düşünecek olup bütün bu anıların bu kitapta toplandığını hayal edersek ortaya nasıl güzel bir ürün çıktığını çok daha iyi anlayabiliriz.

Kitaptaki amacımız kesinlikle insanları yaptıkları davranışlarla küçük duruma düşürmek, onları gücendirmek değildir. Amacım; özellikle son yıllarda artmış bulunan hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında halkımıza hastanede yaptıkları gariplikleri hatırlatarak onlara hem tebessüm ettirmek hem de bu şiddet olaylarında bu anılar çerçevesinde kişilere empati yaptırarak daha sağduyulu bir toplum oluşturmaya hizmet etmek, ‘‘Biz bunları da mı yaptık’’ dedirterek gelecekte vuku bulabilecek şiddet olaylarında insanlara ikinci bir düşünme süresi oluşturmak. Kitaptaki anılar bu düşünce ekseninde ‘‘hasta mahremiyeti’’ çerçevesinde revize edilerek kitaba bu şekilde alındı.

Kitabı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sigarayı Bırakmak

Bilimsel yöntemler ve uygun telkinler ve yönlendirmelerle sigarayı bırakmanızda sizlere yardımcı olacak bu eseri kendiniz ve sevdikleriniz için kaçırmayın! 24 sayfadan oluşan bu kitap, 25 TL’lik her siparişte 5 adet olarak gönderilmektedir. Birçok kişinin sigarayı bırakmasına yardımcı olan bu kitap ile siz de sigarayı bırakabileceksiniz.

Yeter ki inanın!

Kitabı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ekmek Kırıntıları

Hansel ile Gretel babalarının onları ormanın derinliklerine bırakacağını öğrenince yola kendilerine verilen tek ekmeği parçalar halinde koymuşlar. Eve tekrardan dönebilmek için. Anılarımız ve hatıralarımız da bizim yaşadıklarımızı unutmamak için yola koyduğumuz ekmek kırıntılarına benziyor. İşte bunu hiç unutmam dediğim anılar bile zihinde geçen zamana inat kalamıyor. Yaşadıktan sonra, gün üzerine gün eklenirken ve yeni hatıralar yaşarken o unutmam dediğimiz hatıraları unutabiliyoruz. Oysa hatıralar, geceleyin uzun bir yolculuğa çıkıldığında yol kenarındaki ışıklara benzer. Her insanda farklı bir duygu bırakır. Bu yüzden önemlidir ve kırık kat bohçalara konup saklanmak ve değer görmek ister…

Bu kitapta farklı meslek gruplarından on üç kişinin hatıralarını bohçaladık. Umarım değerini görür…

Kitabı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.