Türkiye’nin 1 milyonu aşkın takipçisiyle en büyük, en başarılı sağlık sitesi olan DoktorlarSitesi.Net’in moderatörlerinden Dr. Mahir Atala, yapmış olduğum çalışmaları ilk olarak takipçilerine aktaran ve halkımıza sunan kişiydi. Kendisinin sayfada paylaştığı bir fotoğraf alıp başını gitmiş ve bir ay içerisinde birçok medya kuruluşunun haber olarak sunmasının ilk adımı olmuştu. Kendisiyle yüz yüze tanışma fırsatı da bulduğum Mahir abinin paylaştığı fotoğraf kelebek etkisi gibi bir süreç ile tüm Türkiye’ye ulaşmıştı.

DoktorlarSitesi.Net, Ocak 2016 tarihinde ''Yılın Sağlık Görseli'' isimli bir anketi takipçilerine sunmuş ve bu ankette 4 aday içerisinde bana da yer vermişti. Yapılan anketin sonucunda takipçiler tarafından yaptığım çalışmanın fotoğrafı Yılın Sağlık Görseli seçilmiş ve ailemi bir kez daha gururlandırmıştı…

Sadece benim değil tüm fedakar sağlık çalışanlarının yaptığı çalışmaları topluma aktararak sağlık çalışanları ile vatandaş arasında bir sevgi bağının oluşmasına gayret eden, benim çalışmamı da topluma sunan, ankette aday olarak gösteren ve Maltepe Üniversitesi’nde gerçekleşen ödül töreninde de sürekli yanımda olarak desteğini gösteren abilerime ve ablama çok teşekkür ederim… Yaptıkları iş son derece kutsal… Mahir Atala, Kübra Irmak, Murat Yazıcı, Fatih Batı büyüklerime ve Adem Sarı kardeşime destekleri için çok teşekkür ederim… Onlarla birlikte daha nice güzel projelere imza atacak ve çalışmalarımızı her zaman topluma aktaracağız inşallah…

Doktorlar.Sitesi.Net'in Haberi

DoktorlarSitesi.NET 1 milyon takipçisi ile artık Tıp ve Sağlık Gündemi’nin nabzını tutmaktadır. Ayrıca var olduğu günden beri sağlık çalışanlarının özveri ve fedakarlık hikayelerine şahit oluyor ve bunları takipçileriyle sık sık paylaşıyor.’Yılın Sağlık Görseli’ni seçme fikrini şu sebeple gündemimize aldık, ankette oylamaya sunulan 4 görsel de 2015 yılının farklı zamanlarında Facebook Sayfamızda paylaşılarak büyük beğeni aldı, sosyal medyanın gündemine oturdu, her bir görsel sayfamız sayesinde milyonlarca kişiye erişince basının da ilgisini çekti ve görsellere konu olan her bir doktorun yazılı ve görsel medyada ayrı ayrı haberleri yer aldı. Biz de doktorlarsitesi olarak bu 4 etkileyici fotoğraf karesini anket ile oylamaya sunalım ve Yılın Sağlık Görseli’ni seçelim istedik.

Doktorlarsitesi, sağlık çalışanlarının, hekimlerin en çok takip ettiği platform haline geldi, aynı zamanda vatandaşımızın da büyük ilgisi ve beğenisi ile karşı karşıyayız. Türkiye’nin en çok takip edilen sağlık ve hekim sitesiyiz. Ankete hem sağlık çalışanları hem de vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdiler ve tam 1 hafta içerisinde 8 bin 17 kişi oy kullandı.

Sağlık Bakanlığı’mız da her yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nda düzenlediği törenle yurdun çeşitli yerlerinden Yılın Doktorları’nı seçiyor. Açıkçası nasıl seçiyor, neden yılın doktoru oldular bunlar kamuoyu ile açık ve net olarak paylaşılmıyor, bizler hekimler olarak sadece şu şu kişi Yılın Doktoru seçilmiş ve ödül almış, olarak biliyoruz. Biz ise burada Yılın Sağlık Görseli’ni seçerek bir nevi kamuoyunun da en çok beğenisi alan Yılın Doktoru’nu seçiyoruz desek bu da yerinde bir seçim olur diye düşünüyoruz. Tüm şeffaflığı ile yaptığı iş ile neden aday olduğu ile ortaya koyarak bunu da hem sağlık çalışanlarının hem de vatandaşımızın oylamasına sunarak tamamen objektif bir seçim yapmış oluyoruz.

8 bin’den fazla kişinin oy kullandığı anketimizde, paylaşımlarımızın altına yapılan yorumların çoğu, 4 görsel için ‘Hepsi’ seçeneğinin bulunması gerektiği idi. Çünkü her bir fotoğraf karesi ayrı bir fedakarlığı ve özveriyi ve binlerce sağlık çalışanını temsil etmekteydi. Anketimizde oyların 37.16% (2,979 oy)’sını alan Dr. Enes Başak’ın fotoğrafı Yılın Sağlık Görseli seçilmiş oldu. Kendisi mecburi hizmetini yaptığı aile hekimi olarak çalıştığı Şırnak Silopi’de hafta içi doktorluk, hafta sonu öğretmenlik yapmakta. Üniversite sınavına hazırlanan gençlere Cumartesi günleri okulda kurs vermektedir. Bu meslektaşımız basında da Hem doktor hem Öğretmen şeklinde hem yazılı hem görsel medyada haber olmuştur. Kamuoyunun da büyük takdirini toplamıştır. Yapılan yorumlara baktığımızda insanlar neden Enes Başak’ı seçti, çünkü burada bambaşka bir fedakârlık vardı, bir hekim olarak mesleğimizde çok büyük fedakârlık ve özveri örneği gösterebiliriz, keza Prof. Dr. Erbuğ Keskin ve Dr. Pelin Kekeç Bostancı’nın görselleri buna en iyi örnektir, fakat Enes’in fedakarlığı bambaşkaydı çünkü tamamen hekimliği dışında bir alanda ve hafta sonu zamanının yarısını feda ederek o bölge insanına sağlık yanında eğitim hizmeti de vermekteydi. İşin bu yanı insanlara çok daha başka geldi ve çok daha fazla takdir edildi.

Bizim bu anketi yapmamızın bir nedeni de bu 4 hekimin tüm hekimlerin fedakârlık ve özverisini temsilen ödülü hak ettiğini düşünüyoruz. Sayın Bakanımız ve Bakanlığımızdan da ricamızdır, 2016 Tıp Bayramı’nda kamuoyunun büyük beğenisini alan, takdirini toplayan, hekimlere olan saygı ve sevgiyi tekrar hatırlatan, yüz binlercesinin ekrana yansıyan yüzü olan bu meslektaşlarımız Yılın Doktorları olarak ödülü fazlasıyla hak etmektedirler.

Anket Sonucu

Tarih: Ocak 14, 2016

Toplam Kullanılan Oy: 8017

Dr. Enes Başak 37.16% (2,979 oy)

Prof. Dr. Erbuğ Keskin 25.99% (2,084 oy)

Dr. Ayşenur Hoş 25.47% (2,042 oy)

Dr. Pelin Kekeç Bostancı 11.38% (912 oy)

DoktorlarSitesi.Net'te yer alan haberin orijinal metnini okumak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir