Toplum psikolojisinden daha önceki darbeler henüz silinememişken 4 gün önce yine korku dolu günler yaşadık. Kim ne derse desin, her geçen gün darbe gecesine ait farklı şehirlerden yeni görüntüler çıktıkça Ucuz Atlattık diyesim geliyor.

Tüm siyasi fikirleri bir kenara bırakacak ve meseleyi millet ve devlet ekseninde irdeleyecek olursak kıl payı sıyrıldığımız vehim bir olayla karşı karşıya olduğumuzu görebiliriz.

Her sokak başında askerlerin olduğu, insanların fikirlerine göre gruplara ayrılarak derdest edildiği günleri Ucuz Atlattık.

Toplu kıyımları, erkeklerin şerefini onları iç çamaşırına kadar soyarak kadınların önünde yığınların haline getirilmesini Ucuz Atlattık.

Sıkı yönetim mahkemelerini, verilen absürt kararlarla insanların hayatının karartılmasını Ucuz Atlattık.

Ülke olarak bilmem kaç 10 yıl geriye gitmeyi Ucuz Atlattık.

Meclisin lağvedilmesini ve tüm devlet yönetiminin askeri kontrollere geçmesini Ucuz Atlattık.

Sokakların bomboş olduğu, 78 milyonun dışarıya dahi çıkamadığı, yiyecek stoklarının tükenmesinin ardından insanların birbirine düşeceği kargaşa günlerini Ucuz Atlattık.

Yüzbinlerce insanın tutuklanmasını, sonucu belli göstermelik mahkemelerle hapislerin ve hatta idamların yaşanmasını Ucuz Atlattık.

Tüm banka hesaplarına el konularak halkın maddi birikimlerini kaybetmesini ve fakirleşmesini Ucuz Atlattık.

Her türlü basın ve yayın işlerinin yasaklanıp darbeyle birlikte ülkede meydana gelecek olumsuz ve aşırı uygulamalardan habersiz kalmayı Ucuz Atlattık.

Dış güçlerin başımıza üşüşmesini ve leş kargalarının dişlerini masum vatandaşlara geçirmesini Ucuz Atlattık.

Ve sayamadığım birçok şeyi Ucuz Atlattık.

Darbenin püskürtülmesi haddi zatında milletimizin ve darbeci hainlere iltimas ve yakınlık göstermeyen, onlara direnen asker ve polislerimizin ve böylesi bir günde birlik içerisinde olan tüm siyasi partilerimizin başarısıdır.

Bu başarı Milletin Zaferidir! Hani bugün parti ayrımı gözetmeksizin toplanan, mitingler yapan ve omuz omuza bayrağımızı taşıyan halkımız var ya işte onun zaferidir.

Birey olarak üzerimize düşen, demokrasiye atılan bu kalleşçe yumruğa karşılık vermek ve her zaman bu birlik ve beraberliği devam ettirmektir.

Biz, ayrım gözetmeksizin darbeye ve onun türevlerine cevap verdikçe onlar bir daha bu vatanın namusunu ve şerefini ayaklar altına almaya cesaret edemeyecekler.

Kahraman halkımıza ve şehitlik makamına yükselen vatandaşlarımıza selam olsun.

Gün birlik olma günüdür…

Gün, farklılık oluşturan tüm düşüncelerin aynı yumruğa can verip darbeyi susturma günüdür…

18 Temmuz 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir