Bilgisayara veya karalama kağıtlarına yazdığınız eserlerinizin hangi aşamalardan geçerek bir kitap haline geldiğini merak ediyor musunuz?

1) Önce Eserlerinizi Alıyoruz

Yazdığınız eserleri Word dosyası olarak sizlerden alıyoruz. Bu Word dosyası A4 sayfa boyutunda, 12 puntoda, Times New Roman yazı karakterinde olmalıdır. Dosya alımını mail üzerinden gerçekleştiriyoruz.

2) Eserleri Bir Dosyada Birleştiriyoruz

Sizden aldığımız metinlerin tamamını tek bir dosyada birleştiriyoruz. Bu birleştirme ile birlikte kitabınızın mizanpajını da yapıyoruz. Böylelikle karalama kağıdı notları dijital kitap halini alıyor.

3) Editoryal Okuma ve İnceleme Yapıyoruz

Eserlerinizi anlatım bozuklukları ve imla kuralları yönünden inceliyoruz. Yaptığımız değişiklikleri boyuyor ve son kontrol için sizlere gönderiyoruz. Sizlerin onayını aldıktan veya belirtiğiniz son değişiklikleri yaptıktan sonra da kitabın basım işlemlerine geçiyoruz.

4) Matbaada Baskı İşlemlerini Yapıyoruz

Ankara’da bulunan matbaamızda son teknoloji baskı makinelerini kullanarak kitabınızın iç kısmının baskısını yapıyoruz.

5) Kapak Tasarımını Yapıyoruz

Kitabınız için orijinal bir kapak tasarımı yapıyoruz. Hazırladığımız örnek kapağı sizlere sunuyoruz ve sizlerin onayını aldıktan sonra matbaamızda kapağın baskı işlemlerini yapıyoruz.

6) ISBN ve Bandrol Alımını Yapıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığından sizlerin kimlik bilgilerine (TC numarası, vs) ve kitabınızın adına özel ISBN ve bandrol alımı işlemini yapıyoruz. Bu işlemle birlikte eserleriniz ”yasal bir ürün” niteliğine kavuşuyor.

7) Maliyeti Hesaplıyoruz

Tüm yaptığımız işlemlerin ücretini sizlerden havale/EFT yoluyla tahsil ediyoruz. Bu ücret hesaplaması ilk aşamada yapılıp, sizlerin onayı alındıktan sonra diğer işlemler yapılmaktadır. Ücret alımı, eserlerin tesliminden önce olmak zorundadır.

8) Kitaplarınızı Kargo ile Size Gönderiyoruz

Karalama olarak alınmış eserlerinizi yasal bir kitap haline getirdikten sonra 12 adet kitabınızı resmi kurumlara (Askeriye, MEB, vs) gönderiyoruz. Bu işlemin yapılması zorunludur. Ardından kalan kitaplarınızın tamamını karşı ödemeli kargo ile anlaşmalı olduğumuz kargo firması aracılığıyla sizlere gönderiyoruz. Ankara ili içerisinde bulunanlar kitaplarını kendileri de teslim alabilirler. Kitapları aldıktan sonra kitapların satış işlemleri ve elde edilen maddi gelirin tamamı yazarın kendisine aittir.

9) Kitabınızı Okuyoruz

Kitabınızı hep birlikte okuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir